ul. F.Pachla 16, 34-120 Andrychów
+48 33 875 25 03
sekretariat@liceum-andrychow.edu.pl

I LO Andrychów – Szkołą Modelową!

I LO Andrychów – Szkołą Modelową!

W roku szkolnym 2022/23 nasze Liceum otrzymało grant w wysokości 90 000 zł na cyfrową transformację szkoły przez wyposażenie w wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne oraz oprogramowania (Grant 2 w ramach „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”). Dzięki temu w naszej pracowni informatycznej pojawiły się m.in. roboty, okulary VR, szafa z laptopami, studio nagrań, telewizor Smart 75” a uczniowie mogli na zajęciach przedsiębiorczości wykorzystywać symulatory biznesowe.
Oprócz tego przez cały rok nauczyciele uczestniczyli w licznych szkoleniach, dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii na zajęciach, rodzice podczas wywiadówki wysłuchali webinaru dotyczącego zagrożeń cyfrowych a uczniowie klasy 3c wzięli udział w zajęciach w Pracowni Wschodzących Technologii w Tarnowie oraz w szkoleniu dotyczących przemysłu 4.0.
Roczny projekt dobiegł końca – tym samym staliśmy się jedną z 44 w Małopolsce Szkół Modelowych.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Wadowicach za umożliwienie nam udziału w tym projekcie oraz pracownikom Małopolskiego Laboratorium Edukacji Cyfrowej – HUMINE za przeprowadzenie nas przez cały cykl szkoleniowy i inspirowanie do zmian w podejściu do nowoczesnych technologii.
Koordynatorem projektu w naszej Szkole była Pani Magdalena Kubalka-Pluta.
ZOBACZCIE FILM nagrany przez uczniów, podsumowujący projekt:

Accessibility